Podporujeme

Strong girls rugby Sevens club

DÍVČÍ RAGBYOVÝ KLUB STRONG GIRLS VELKÉ POPOVICE

Jedná se o světově ojedinělý projekt, ve kterém se mají vychovávat malé ragbistky od předškolního věku až po dospělé ženy. Po světě hraje ragby přes 1,5 milionu dívek a žen, ale většinou působí spolu s chlapci v rámci jednoho klubu a Česká republika není výjimkou. STRONG GIRLS Velké Popovice jsou tedy výjimečné tím, že tento klub je čistě dívčí, resp. v blízké budoucnosti ženský.

SK Žižkov Praha – Kuželkářský klub

Kuželkářský klub hrající na své kuželně v ulici Pitterova na Žižkově má 6 družstev. Muži A hrají 3.celostátní ligu, ženy hrají 2.celostátní ligu, družstvo B je účastníkem mistrovství Prahy 1, družstvo C  je účastníkem mistrovství Prahy 2 a družstvo D je účastníkem mistrovství Prahy 3.

SK Vinařice

Citace ze staré kroniky… „několik kluků – říkali jsme jim výrostci – počalo si opatřovati potřebné prostředky k fotbalu.“ Tak začali první fotbaloví amatéři reprezentující Vinařice. Psal se rok 1919. Tato parta se ovšem rozpadla a až F. J. Rež s několika přáteli sportu 29. října roku 1929 oficiálně založili fotbalový klub SK Vinařice.

Ve čtyřicátých letech se po jeho trávníku proháněl i nejslavnější kladenský fotbalista všech dob – František Kloz. Do Vinařic se chodilo na fotbal a hlavně na jeho góly. V roce 1944 pomohl vybojovat I. B třídu. Pak se ovšem bez něho a několika dalších hráčů sestoupilo až na dno soutěží.

V roce 1953 se na čas klub přejmenoval na Baník Vinařice. Ovšem v roce 1969 se už zase pod hlavičkou SK dostavil první větší úspěch a to postup do I. B třídy. V ročníku 1970-71 se postupovalo opět – to už do I. A třídy. V té době se zde už pohybovala jména jako Feřtek, Z. Dlouhý, Štíbal nebo Soukup. A také dlouholetý předseda klubu K. Svoboda, sekretář J. Jungman a duše spojené s fotbalem – Krešimír Kubát a František Voborník.